Naujas žirgas

spalio 19, 2009

dviratukas

Visi, kas mane daugiau ar mažiau pažįsta, žino, kad praėjusiais metais narsiai gąsdinau Vilniaus vairuotojus iš taško A į tašką B keliaudama dviračiu. Netgi kalvotame Vilniuje ši transporto priemonė labai praktiška – važiuoja panašiu greičiu kaip troleibusas, lavina ištvermę, padeda susipažinti su miestu ir tiesiog didina gyvenimo džiaugsmą. Todėl per daug nelaukusi pradėjau dairytis, kur čia, plokščiame kaip delnas Kiolne, būtų galima įsigyti nebrangų moterišką dviratuką.

Pasirodo, čia kas šeštadienį vis kitoje miesto vietoje vyksta dėvėtų dviračių turgus, dar kitaip dviračių blusaturgis (Fahrradflohmarkt). Taigi, užvakar prikalbinau Terezą pasiieškot Bayern gatvės ir kažkokios stovėjimo aikštelės. Kaip visada, mums šiek tiek pagrybavus ir jau bepasiduodant, ta aikštelė su visais dviratukais pasirodė regos lauke. Dviratukų ten buvo įvairių, bet dažniausi visgi miesto dviračiai, dailiu moterišku rėmu, neretai perdažyti elegantiška juoda spalva. Ir su dar elegantiškesne kaina nuo 80 iki 120 eurų.

Neeeee, galvoju, aš taip nežaidžiu. 50 eurų yra mano riba, nes už tokią sumą (ir dar tėtukui pavargus) mano Pegasas atskrietų iki Kiolno ir po poros metų parskrietų namo. Bet visgi paskaičiavau, pagalvojau, kad kitą savaitgalį išvažiuoju į Bambergą (taigi į turgelį neužsuksiu), mokytis jau reikia, laiko gaila, mieste greitai judėti norisi, ir nusprendžiau nebedelsti. Todėl vis sukom mudvi su Tereza ratus po tą turgelį stebėdamos, kaip kainos laikui bėgant “netyčia“ nukrinta. O tada mano akyse pasipainiojo senučiukas, sidabro spalvos Kalkhoff moteriškas dviratukas. Jį pardavinėjęs ruselis pasiūlė pavažiuoti, parodė, kad lempa bei stabdžiai veikia ir paprašė 40 eurų. Rusiškai man prižadėjęs (vaikai, mokykitės užsienio kalbų!), kad šiuo žirgeliu važinėsiu bent 5 metus, o jei išvažiuosiu anksčiau, mes po poros metų pasimatysim (kai aš dviratuką atvešiu parduot), sumontavo ant bagažinės čia pat nusipirktą krepšį. Atsisveikinus su Tereza, kuri nuskubėjo į treniruotę, sėdau ant savo naujo draugo ir patraukiau kažkur link namų.

O šiandien visą pusdienį užsiėmiau savo mėgstamiausia veikla – “grybavimu“. Ir turiu pasakyti, kad pasiklysti mieste su dviračiu žymiai smagiau, nei pėsčiomis. Ta proga dar pora pastebėjimų apie eismo sąlygas čia.

Pirmiausia pėstieji, kurie visada yra pėstieji tiek Vilniuj, tiek Kiolne. Bet vat ant dviračių takų jie nevaikšto. Nebent per kokią negudriai pažymėtą atkarpą ant šaligatvio. Nors važiuoti pėsčiųjų ir dviračių zona, kur takai nesužymėti, tikrai nėra jokio malonumo.

O automobilių vairuotojai yra verti aukso. Iš kiemo neišsuks specialiai dviratininkų nepasidairę. Nesiraukys, jei vienakrypčio eismo gatvele krutėsi 10 km/h greičiu. O apie stovėjimą ant dviračių tako apskritai nekalbu.

Visgi Kiolne man labiausiai “patinka“, kai nei iš šio, nei iš to pasibaigia dviračių takas ir tenka važiuoti gatve. Gatvė būtų visiškai nieko tokio (aš ir Vilniuj gatvėm važinėjau), bet smaguma būna važiuot šalia tramvajaus bėgių. Nes tramvajus tikrai ne troleibusas. O ir mano dviračio ratas puikiausiai tarp bėgių tilptų. Todėl kol kas po truputį rankiojuos patirtį ir laiks nuo laiko vis dar “kaimietiškai“ pavažiuoju platesniu šaligatviu. Vėliau gal ir aš, kaip tikri kiolniečiai, nardysiu gatvėmis ir sustojus prie šviesoforo ranka atsiremsiu į gerbiamą tramvajų.

O dabar nuoširdžiai tikiuosi, kad mano naujas žirgas ištikimai tarnaus visus du metus ir neišleis kvapo skubant į pirmą egzaminą.

Reklama

2 atsakymai to “Naujas žirgas”

  1. Kristina said

    Lauksiu Bamberge! Turiu dar toki vyriska dvirati pas mane rusy – jei atsiminsiu spynos koda, dviratis bus tavo paslaugoms Bamberge;)

  2. Simona said

    Juhu! Aisku, Bamberge atstumai ne tokie, kaip čia, bet dviratukas tikrai praverstų :). Laukiu nesulaukiu savaitgalio!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: