Lapkričio 11. Penktojo metų laiko pradžia

lapkričio 16, 2009

Kiekvienų metų rudenį Kiolne būna ypatinga diena – lapkričio 11. Bent prieš savaitę supratingi dėstytojai pranešinėja, kad tą dieną paskaitų arba seminarų nebus, o ne tokie supratingi taikstosi su mintimi, jog tądien auditorijose bus žymiai mažiau studentų, nei įprastai.

Nes lapkričio 11 dieną, 11 valandų ir 11 minučių prasideda penktasis Kiolno metų laikas – karnavalas. Taip taip, tai beveik kaip lietuviškos Užgavėnės, skirtumas tik tas, kad jis čia prasideda  ne 24 valandos prieš Pelenų dieną, kaip pas mus, o dar prieš Kalėdas. Po lapkričio 11 prasideda karnavalo klubų (o tokių čia daug) susiėjimai, susitikimai su karnavalo trejybe (Dreigestirn) – princu, valstiečiu ir nekalta mergele. Ši trejybė įkūnijama trijų vyrų (visiškai normalių, bent jau iš pažiūros), renkamų kasmet. Įtariu, kad šie trys vyriškiai tuos metus pasiima neapmokamų atostogų – kiolšas lyg ir nestiprus, bet tiek linksminantis sveikatos visgi reikia.

Taigi, praėjusį trečiadienį pabuvau vienintelėje tą dieną vykusioje paskaitoje, greitai nuvažiavau į miestą nusipirkti paskutinio aksesuaro savo kostiumui, ir gerokai vėluodama nusigavau iki Heumarkt aikštės, kur karnavalo vyksmas jau buvo įsibėgėjęs.

Kaip atrodo karnavalas normalaus žmogaus akimis? Labai įdomus! Visų pirma, visi persirengę. Kuo įdomiau, aktualiau, juokingiau, tuo geriau (metų tendencija – gydytojo kostiumas su kiaulės šnipu ir ausimis). Tokių vaizdų prisižiūrėjau, kad oi…

Labai svarbi karnavalo muzika (iš Lietuvos atlikėjų labiausiai panašus Žvagulis, gal dar Sadūnai, ir, sakyčiau, Cicinas, jei jis žemaitiškai dainuotų). Nesvarbu, ar jaunas, ar senas, visi dainas moka mintinai, dainuoja kartu ir neina ten, kur groja ką nors kitą. Pati žinomiausia daina yra, savaime suprantama, Viva Colonia (žodžius jau moku :)).

Na, ir svarbiausia, alkoholis. O kaip be jo? Geriama nuo pat ryto, visur ir viskas. Apie 17 valandą dauguma vos pastovėjo ant kojų. Bet kaip pastovėsi, kai nėra jokios kontrolės? Berods nuo vasario bus draudžiama į karnavalo teritoriją (kurią šiaip jau sunku apibrėžti) įsinešti gėrimus stiklinėje taroje. Aišku, miesto valdžia mielai išvis uždraustų alkoholio vartojimą, bet bijo. Kaip gi prieštarausi tokiai tradicijai? Tuo labiau, kad šiemet neramumų lyg ir nebuvo, tik keletą per daug atsigėrusių paauglių teko gabenti ligoninėn.

Žodžiu, penktasis metų laikas mane visiškai įsuko. Jau mąstau apie kostiumą karnavalo kulminacijai vasarį ir mokausi dainų tekstus – tikrai pravers.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: